1. 1
  2. 6

The press release is also available in English, German and French

Trzy lata po otwarciu pierwszego zakładu produkcyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej firma Coveris wciąż poszerza swoją obecność w regionie, tym razem wchodząc na najsilniejszy rynek, czyli do Polski.  Spółka D.K. LAMIN, jako element sieci Coveris, wraz z Coveris Pirtó na Węgrzech stanie się zaawansowanym technologicznie centrum produkcji opakowań w Europie Wschodniej.

Utworzona w 1990 r. firma D.K. LAMIN to uznany, błyskawicznie rozwijający się i świetnie doinwestowany producent najwyższej klasy folii laminowanych i produktów przetworzonych do opakowań elastycznych. Firma skupia się na produkcji opakowań dla wysokiej jakości żywności, karmy dla zwierząt, środkach czystości i higieny osobistej oraz produktach medycznych. Wieloletnie doświadczenie, wiedza i bogata oferta D.K. Lamin doskonale wpisują się w bieżący asortyment Coveris, szczególnie w dziedzinie wspierania strategii rozwoju operacji dotyczących karmy dla zwierząt.

„W wyniku tej transakcji D.K. LAMIN staje się elementem międzynarodowej sieci, która będzie wspierać nasz rozwój i zabezpieczy długoterminową przyszłość naszej firmy. Niezawodna i silna struktura Coveris stanowi również ogromną zaletę dla naszych klientów”, mówi Paweł Daniluk, dyrektor zarządzający D.K. LAMIN.

„Już dziś jesteśmy bardzo mocnym graczem na rynku karmy dla zwierząt, ale przyjęcie D.K. LAMIN jako najnowszego członka do Grupy Coveris oferuje ogromny potencjał rozwojowy naszej działalności, dzięki wykorzystaniu wartościowych zdolności, wiedzy i fachowego doświadczenia tego przedsiębiorstwa. D.K. LAMIN jest to bowiem firma, która skupia się na błyskawicznie rozwijającym się rynku krajowym. Wraz z Pawłem, właścicielem firmy, który pozostaje jednak z nami na stanowisku dyrektora zarządzającego, zamierzamy wciąż inwestować i wykorzystywać potencjał firmy w przyszłości”, mówi o transakcji Christian Kolarik, CEO Coveris.

Mateusz Rogozinski (SSW Legal team) Michał Portalewski (Excalibur Capital) Malgorzata Kiersnowska (DK Lamin Shareholder), Rafał Kiersnowski (DK Lamin Shareholder) Paweł Daniluk (DK Lamin Shareholder) Silke Schimmerl, Legal Council Coveris,Hubert Bińkiewicz (SSW Legal) Paweł Pawłowski (Excalibur Capital)

 

Press Contact: 

Barbara Sternig
Director Marketing & Communication
E: barbara.sternig(at)coveris.com